Grootste sportprestatie
“Mijn grootste sportprestatie ooit?”, begint Judith lachend haar verhaal. “Als kind ben ik gescout door de plaatselijke zwemvereniging. Ik had blijkbaar aanleg. Alleen had ik elke keer enorme buikpijn na het zwemmen, wat bleek te komen doordat ik te veel zwembadwater dronk. Dus die Olympische droom viel al snel in het water, maar het plezier in zwemmen is altijd gebleven.”
Het feit dat Judith zich opgaf voor Swim4Brains kwam niet als een verrassing bij haar man en vrienden. Ze omschrijft zichzelf dan ook als iemand die impulsief uitdagingen aangaat. “Toen Swim4Brains voorbijkwam, dacht ik meteen: ‘Ja, daar ga ik aan meedoen’.”
De perfecte combinatie
De motivatie van Judith ligt dieper dan alleen sportplezier. “Vorig jaar zijn er bij mij adenomen op mijn lever ontdekt. Goedaardige tumoren, maar met flinke impact. Ik was extreem moe, had geen conditie meer en voelde me een 35-jarige in een oud lichaam. Dat hakt er niet alleen fysiek, maar ook mentaal in.” Inmiddels gaat het beter en Judith besloot zichzelf dan ook op beide vlakken uit te dagen. “Ik wilde weer fitter worden en mijn oude ik weer vinden. Swim4Brains bleek de perfecte combinatie, want ik zet mijn lijf weer aan het werk, maar tegelijkertijd doe ik dat voor het goede doel. En dat ik steeds meer de resultaten begin te voelen en te zien, is echt motiverend.”
Zoeken naar wat wel lukt
Sinds januari traint Judith fanatiek met het team, onder leiding van coach Fabiënne. “Zonder haar had ik de juiste techniek nooit zo snel onder de knie gekregen. Soms zorgt mijn lichaam nog voor een uitdaging qua conditie, maar met de juiste training gaat het steeds beter. In januari had ik niet gedacht hier te staan en me steeds fitter te voelen.”
De steun vanuit het team helpt haar verder. “We doen dit echt samen. We motiveren elkaar, plannen gezamenlijke trainingen en barbecues. Met het teamgevoel zit het dus wel goed. Ik kijk dan ook echt uit naar het moment dat we elkaar aanmoedigen vanaf de boot.”
Realisatie
Hoewel het doel van Swim4Brains haar niet persoonlijk raakte, is dat in de afgelopen maanden veranderd. “Tijdens een gesprek met de organisator van het evenement, besef je ineens dat iedereen – direct of indirect – te maken heeft gehad met een hersenaandoening. Bij mij in de familie is iemand getroffen door een beroerte en ik ken mensen die zijn geconfronteerd met dementie. Je praat er meer over, er komt echt een gesprek op gang over het onderwerp. Je realiseert je hoe belangrijk goed onderzoek is en ik vind het mooi dat ik er nu, in teamverband, mijn steentje aan kan bijdragen.”
Vooruitkijken
Ervan uitgaande dat dit jaar een succes wordt, kijkt Judith ook al vooruit naar de volgende editie. “Ik hoop dat er volgend jaar meer vrouwelijke collega’s meedoen. Ik zit in een team met lange mannen, dus fysiek zwem ik op een ander niveau. Maar ook qua openheid over fysieke ongemakken of uitdagingen merk ik soms dat het anders is. Je kunt meer dan je denkt, en samen is het alleen maar leuker!”
𝘠𝘦𝘭𝘭𝘰𝘸𝘵𝘢𝘪𝘭 𝘊𝘰𝘯𝘤𝘭𝘶𝘴𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘵𝘳𝘰𝘵𝘴𝘦 𝘩𝘰𝘰𝘧𝘥𝘴𝘱𝘰𝘯𝘴𝘰𝘳 𝘷𝘢𝘯 𝘚𝘸𝘪𝘮4𝘉𝘳𝘢𝘪𝘯𝘴 𝘦𝘯 𝘻𝘸𝘦𝘮𝘵 𝘮𝘦𝘦 𝘮𝘦𝘵 𝘦𝘦𝘯 𝘦𝘪𝘨𝘦𝘯 𝘵𝘦𝘢𝘮. 𝘞𝘦 𝘸𝘰𝘳𝘥𝘦𝘯 𝘬𝘭𝘢𝘢𝘳𝘨𝘦𝘴𝘵𝘰𝘰𝘮𝘥 𝘥𝘰𝘰𝘳 𝘥𝘦 𝘖𝘱𝘦𝘯 𝘞𝘢𝘵𝘦𝘳 𝘡𝘸𝘦𝘮𝘴𝘤𝘩𝘰𝘰𝘭. 𝘞𝘪𝘭 𝘫𝘦 𝘑𝘶𝘥𝘪𝘵𝘩 𝘰𝘧 𝘛𝘦𝘢𝘮 𝘠𝘦𝘭𝘭𝘰𝘸𝘵𝘢𝘪𝘭 𝘊𝘰𝘯𝘤𝘭𝘶𝘴𝘪𝘰𝘯 𝘴𝘵𝘦𝘶𝘯𝘦𝘯? 𝘒𝘪𝘫𝘬 𝘥𝘢𝘯 𝘰𝘱 𝘰𝘯𝘻𝘦 𝘢𝘤𝘵𝘪𝘦𝘱𝘢𝘨𝘪𝘯𝘢.